0542 481 3620 / 0358 418 08 08

BEKO LODER

Bir çok malzemeleri yükleme, taşıma, kazma gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Beko Loder gibi iş makinalarında  yükleme ve kazıcı kısmının hareketi, hidrolik sistem ile gerçekleştirilmektedir. İş makinaları alanında en çok kullanılan iş araç gereçlerinden birisidir. Yükleyici ön kepçe kısmı, birçok malzemeyi, bir yerden alıp kısa mesafede başka bir yere yüklemek için kullanılmaktadır. Uzun mesafe yük taşımacılığı için kullanımı uygun değildir. Arka tarafında mevcut olan kazıcı kısmı ise, hendek kazıları, kanal kazıları, yapı temelleri, kazıp yükleme gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

YASAL GEREKLİLİK

Türkiye Cumhuriyeti İş Kanunu gereğince Kazıyıcı Yükleyici araçların kullanımı da yetki belgesi zorunludur. Operatörün iş sahası içinde, üzerinde veya şantiyede bu belgeyi bulundurma zaruri bir gerekçedir.

G SINIFI EHLİYET VE KAZIYICI YÜKLEYİCİ BELGESİ

Kazıyıcı ve Yükleyici belgesi, Ekskavatör ehliyeti Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurslar tarafında verilmektedir. Operatörlük Kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na yetkili İş Makinaları ve Operatörlük Kursu olarak bulunmaktayız.

Kursumuzdan almış olduğunuz kazıyıcı yükleyici belgesi ile fabrika sahası içinde operatörlük yapabilirsiniz. Trafiğe açık alanlarda kullanımı söz konusu olduğunda belgenizi İlçe Trafik Müdürlüğüne götürerek Ehliyetinize G sınıfı olarak işletebilirsiniz

Beko Loder, Kepçe ve Kazıyıcı Yükleyici Belgesi (İş Makinası Ehliyeti) Almak İçin Gerekli Şartlar

GEREKLİ EVRAKLAR