0542 481 3620 / 0358 418 08 08

EKSKAVATÖR

Kullanım alanlarına göre zincirli ya da hidrolik olabilirler. Büyük ve küçük kanal açımından, büyük maden alanlarının kazılmasına kadar değişik büyüklüklerde ve güçlerde ekskavatörler mevcuttur. Çalıştıkları zemin ve kazı alanlarına göre paletli ya da lastikli olanları tercih edilir. Kazı yapmak dışında şev kesimi, yükleme ve kaldırma görevini de görmektedir. Kazıyıcı Yükleyici sınıfına girmektedir.

YASAL GEREKLİLİK

Türkiye Cumhuriyeti İş Kanunu gereğince Kazıyıcı Yükleyici araçların kullanımı da yetki belgesi zorunludur. Operatörün iş sahası içinde, üzerinde veya şantiyede bu belgeyi bulundurma zaruri bir gerekçedir.

G SINIFI EHLİYET VE KAZIYICI YÜKLEYİCİ BELGESİ

Kazıyıcı ve Yükleyici belgesi, Ekskavatör ehliyeti Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurslar tarafında verilmektedir. Operatörlük Kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na yetkili İş Makinaları ve Operatörlük Kursu olarak bulunmaktayız.

Kursumuzdan almış olduğunuz kazıyıcı yükleyici belgesi ile fabrika sahası içinde operatörlük yapabilirsiniz. Trafiğe açık alanlarda kullanımı söz konusu olduğunda belgenizi İlçe Trafik Müdürlüğüne götürerek Ehliyetinize G sınıfı olarak işletebilirsiniz

Ekskavatör, Kepçe ve Kazıyıcı Yükleyici Belgesi (İş Makinası Ehliyeti) Almak İçin Gerekli Şartlar

GEREKLİ EVRAKLAR